Galatasaray Üniversitesi Liderlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, amazon.com en fazla okunan iş kitapları arasında giren ve 8 farklı dilde yayınlanan “Joy.ology The Chemistry of Happiness” kitabının yazarı, Prof.Dr.Türker BAŞ iş ve özel hayatınızdaki mutluluğunuzu arttıracak pratik uygulamaları paylaşıyor.

Bana mutluluğun resmini çizebilir misin Abidin?  Oooo! O noktaya henüz gelemedik… Ancak kokteylini birlikte hazırlayabiliriz.  Nasıl mı?

Bunun için öncelikle beynindeki mutluluk kimyasallarının nasıl çalıştığını anlamamız gerekiyor.  Sonra, seni kısa vadede mutlu ederken, uzun vadede mutsuzluğa sürükleyen alışkanlıkları tanımlayacağız.  Ardından işyerlerine geçeceğiz. Çalışanlar, özellikle yeni kuşaklar gerçekten nankör mü? İnsan Kaynaklarındaki tüm gelişmelere rağmen niçin bir türlü mutlu olamıyorlar? Peki ne yapmalıyız? gibi gibi kronik soruları cevaplandıracağız.  Bunun için bu fasit döngüyü kıran şirketlerin* başarısını nörobilim perspektifinden inceleyeceğiz.  Son olarak kendimiz, ailemiz ve şirketimiz için somut bir yol haritası oluşturacağız.

Unutmayın bu bir konferans değil… Seminer. Yani karşılıklı sohbet edeceğiz ve senin zihnideki problemlere çözüm arayacağız.

Yeni yıla kendin, ailen ve işyerindeki çalışanlar için mutlu bir başlangıç yapmak istiyorsan, kontenjanın sınırlı olduğu bu etkinliğe hemen kaydını yaptır.