GPTW_logo

Great Place to Work® mükemmel işverenlerin ortak özellikleri üzerine yaptığı araştırmalarına 25 yıldan uzun süredir devam etmekte ve her yıl 53 ülkede, 16 milyonun üzerinde çalışanı temsil eden 7.000’den fazla kuruluşla çalışmaktadır. En İyi İşverenler listeleri her yıl, dünya çapındaki medya kuruluşları tarafından, 25 milyondan fazla okuyucuya yayınlanmakta ve dağıtılmaktadır.

2012 yılı itibari ile Türkiye  faliyetlerine başlamış olan Great Place to Work Enstitüsü  ilk benchmark araştırmasını 2013 yılında tamamlamış ve Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 adı ile ilk listesini yayınlamıştır. Great Place to Work’ün Türkiye’deki en iyi işverenleri belirlediği liste her yıl düzenlenmekte ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

MÜKEMMEL İŞYERİ NEDİR?

ÇALIŞAN

[ultimate_spacer height=”6″]

BAKIŞAÇISI

Mükemmel bir iş yeri; çalışanların ancak gün içerisinde karşılaştığı ilişkiler ve tecrübeler aracılığıyla oluşturulabilir, program veya uygulama listeleri ile değil.

Bu ilişkilerin ortak noktasındaki kilit özellik, GÜVEN’dir. Çalışan perspektifinden tanımlamak istediğimizde mükemmel bir iş yeri:

  • Çalışanların yöneticilerine GÜVEN duydukları,
  • Yapmış oldukları işten GURUR duydukları ve
  • Birlikte çalıştıkları takım arkadaşlarından KEYİF ALDIKLARI iş yeridir.

YÖNETİCİ

[ultimate_spacer height=”6″]

BAKIŞAÇISI

Yöneticinin bakış açısına göre, mükemmel bir iş yeri şu şekilde sağlanır:

  • GÜVEN dolu bir çalışma ortamında BİR TAKIM / AİLE gibi çalışarak,
  • Elinden gelenin EN İYİSİNİ yapan çalışanlarla birlikte
  • Organizasyonel hedeflere ulaşabilmektir.

Liderler ve yöneticilerin güven ortamı sağlayabilmeleri için dokuz çalışma alanı bulunmaktadır. Mükemmel işverenler; çalışanlarına ilham vererek, onları bilgilendirerek ve onları dinleyerek organizasyonel hedeflere ulaşırlar.

MÜKEMMEL İŞYERİNE ULAŞMAK

2016GPW